Tunç Soyer’in yerine aday yapılacak isim ilk işareti verdi: Özgür Özel üzerini çizmişti

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için partilerde çalışmalar hızla devam ediyor.

CHP’de yaşanan değişimle birlikte yeni genel başkan Özgür Özel ise yerel seçimler için kolları çoktan sıvadı. CHP’de aday belirleme süreçleri devam ediyor.

Özgür Özel’in genel başkan olmasının ardından yerel seçimlerde İzmir için aday olmaya hazır olduğunu ifade eden Tunç Soyer’in yerine farklı bir ismi düşündüğü kulislerden sızmış ve gündem olmuştu.

Seçimlere sayılı günler kala ORC Araştırma İzmir adayını araştırdı.

11-15 Kasım tarihleri arasında 3120 kişiyle yaptığı yüz yüze görüşmelerle kamuoyunda konuşulan isimlere oy verme eğilimini ölçen araştırma şirketinin gerçekleştirdiği anketin sonucunda bit isim Tunç Soyer’in önüne geçti.

“TUNÇ SOYER’İ GERİDE BIRAKAN İSİM KİM?

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı anketinde Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, mevcut başkan Tunç Soyer’i geride bıraktı.

7 ismin yer aldığı ankette yüzde 46,9 oy ile Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü birinci çıktı.

Tunç Soyer yüzde 41,5 ile ikinci sırada, AKP milletvekili Hamza Dağ, yüzde 36,5 ile üçüncü sırada yer aldı.

İYİ Parti’nin aday gösterdiği Ümit Özlale ise, Ali Engin’in arkasında yüzde 30,6 ile 5. sırada yer aldı.

İŞARET Mİ VERDİ?

Anketi önde tamamlayan Utku Gümrükçü’nün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ise dikkat çekti.

Gümrükçü paylaşımında “Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundum, düğün davetiyemi takdim ettim” ifadelerine yer verdi.

UTKU GÜMRÜKÇÜ KİMDİR?

Selim Utku Gümrükçü, 1981 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Dokuz Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. İnşaat sektöründe faaliyet göstermektedir.

Siyasete 18 yaşında CHP Çiğli Gençlik Kolları Eğitim Sekreteri olarak başladı. 19 yaşında ilçe başkan yardımcısı, 21 yaşında CHP İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam etti. CHP’de 1999-2017 yılları arasında İl Yönetim Kurulu Üyeliği, İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, İlçe Başkanlığı gibi çeşitli görevler aldı. İzmir İl Kongresinde İl Başkan Adayı oldu.

Birçok Sivil Toplum Örgütünün aktif üyesi olan Gümrükçü, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Merkez Delegeliği, ADD Genel Merkez Yönetim Kurulu Yedek Üyeliği ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Çeşitli CHP mitinglerinde düzenleme komitesinde yer alarak bu mitinglerin sunumunu gerçekleştirdi. 2011 genel seçiminde CHP Genel Merkezi görevlendirmesi ile Eskişehir ve Kütahya mitinglerinde düzenleyici olarak bulundu.

Selim Utku Gümrükçü, çeşitli gazetelerde köşe yazarlığı yaptı. 2004-2006 Doğru Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Başyazar, 2008-2013 Haftalık Dönemeç Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve yazar, 2002-2004 Radyo Dokuz Eylül Haber Analiz programı yapımcısı ve sunucusu olarak görev yaptı. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Selim Utku Gümrükçü, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimlerde CHP’den İzmir Çiğli Belediye Başkan Adayı oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x