Keskin gözlerinizi kullanın: İki resim arasındaki tek farkı 6 saniye içerisinde bulabilir misin?

Zekâ testi çeşitlerinden biri olan iki resim arasındaki farkları bulma bulmacaları, görsel hatırlamayı ve zihinsel çevikliği geliştirmenin en eğlenceli yoludur. Neredeyse birbirine tıpatıp benzeyen iki resim arasındaki farkları fark etmek oldukça zor bir işlemdir. Farkı bulma bulmacaları büyük oranda gözlem becerinizi ve ayrıntılara olan dikkatinizi ölçer.

İki resim arasındaki farklar, bir nesnenin konumundan rengine kadar birçok şey olabilir. Bu yüzden farkları ararken oldukça dikkatli olmanız gerekebilir. Zekâ testi bulmacaları, beyninizi çalıştırırken aynı zamanda eğlenceli vakit geçirmenizi de sağlar.

Gözlem konusunda ne kadar yetenekli olduğunuzu öğrenmeye hazır mısınız? Hadi bunu ölçelim!

İKİ RESİM ARASINDAKİ TEK FARKI TESPİT EDEBİLİR MİSİN?Yukarıdaki iki resimde bir ağacın dalına konmuş tukan kuşunu görüyorsunuz. İki resimde birbirinin birebir aynısı gibi görünse de aslında aralarında bir fark bulunmaktadır. İki resim arasındaki tek farkı 6 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

İki resim arasındaki tek farkı bulmak için çok yakından bakın. Dikkatinizin tamamını vererek farkı fark edeceksiniz. Süreni şimdi başlıyor, kendinizi gösterin!

Yapılan araştırmalara göre bu tür zekâ testlerini düzenli olarak çözmek beynimizin konsantrasyondan ve hafızadan sorumlu alanlarını uyararak onların artmasına ve korunmasına sağlıyor.

Acele edin, süre bitiyor…

3…

2…

1…

Ve süre doldu.

Zamana karşı yarıştığınız iki resim arasındaki tek farkı bulabildiniz mi?

İki resim arasındaki tek farkı bulan okuyucularımızı tebrik ederiz. Mükemmel bir gözlem beceriniz var. Süre yönetiminiz de oldukça başarılı. Dikkatiniz ve odağınız kolay kolay bozulmuyor.

Halen arayış içinde olan okuyucularımız ise artık mücadeleyi bırakıp aşağıdaki cevap görseline bakabilirler. Sizin için orada cevabın işaretli olduğu görseli paylaşacağız. Cevap görseline bakarak nerede oyalandığınızı daha iyi fark edebilirsiniz.

İKİ RESİM ARASINDAKİ TEK FARK BULMACASI ÇÖZÜMÜ

İki resim arasındaki tek fark bulmacasının sonuna geldik. İşte 6 saniye içerisinde bulmanız istenen iki resim arasındaki tek fark;Evet, iki resim arasındaki tek fark tukan kuşunun ayağındaydı. Peki, siz iki resim arasındaki tek farkı verilen süre içerisinde bulabildiniz mi yoksa bu zekâ testi bulmacası sizi biraz zorladı mı? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x