İzmir İl istihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı İzmir Valisi başkanlığında gerçekleştirildi

İlimiz İl İstihdam Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK) 2024 yılı 1. Olağan Toplantısı 29 Ocak 2024  tarihinde  Atatürk Organize Sanayi Bölgesinde faaliyette bulunan Baylan Ölçü Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ev sahipliğinde, İzmir Valisi Dr. Süleyman ELBAN Başkanlığında gerçekleştirilmiştir.

Vali Dr. Süleyman ELBAN’ ın açılış konuşmalarının ardından,  İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Ayla BOZKURT’ un  2023 yılında Kurum faaliyetleriyle ilgili sunumu ile devam etmiştir. Kurul, İl İstihdam Politika Uygulamaları ve İl Mesleki Eğitim Politika Uygulamaları ile ilgili belirlenen gündemde yer alan konuları görüşmüştür.

Toplantıda, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce Aktif İşgücü Hizmetleri kapsamında 2023 yılında düzenlenmiş olan mesleki eğitim kursları ve işbaşı eğitim programları ve toplum yararına program uygulamaları ve İİMEK Denetim Kurulunca yapılan denetim sonuçları hakkında Kurul üyeleri bilgilendirilmiştir. Ayrıca, 2024/1 Dönemine İlişkin Engellilere ve Eski Hükümlülere Yönelik Proje Desteği Teklif Çağrısı üzerine, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne yapılan proje teklif başvuruları değerlendirilmiştir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcisinin sunumunun ardından toplantı görüş ve önerilerin değerlendirilmesi ile devam etmiştir.

Kurul Başkanı Valimiz Dr. Süleyman ELBAN İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu üyelerine çalışmalara katkılarından dolayı teşekkür ederek, Kurul toplantısının işgücü piyasasına faydalı olması dileğinde bulunarak toplantıyı sonlandırmıştır.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x