Gabi’nin, VakıfBank’tan istediği ücret ortaya çıktı! Imoco’nun ısrarı sürüyor

CEV Şampiyonlar Ligi’nde iki kez üst üste şampiyonluk kazanan VakıfBank’ta transfer gelişmesi yaşanıyor. İtalyan kulübünün, yıldız oyuncu için harekete geçtiği ve görüşme girişiminde bulunduğu iddiaları gündemdeyken, Gabi’nin VakıfBank’tan istediği ücret konusunda sıcak bir gelişme yaşandı.

GABI’YA TALİP OLDULAR

VakıfBank kulüp tarihinin ilk yabancı kaptanı olan Gabi, Imoco’nun radarına girdi. Özellikle Haak ile VakıfBank’ta güzel uyum yakalaması bu transfer girişiminin etkenleri arasında yer aldı.

İtalyan gazeteci Gian Luca Pasini geçtiğimiz günlerde yaptığı haberde şu ifadeleri kullanmıştı: Imoco, Vakıfbankla sözleşmesi sona erecek olan Gabi’yi kadrosuna katmak için zengin bir “atak” başlattı. İstanbul kulübünden gelecek yanıt hazır ve şu anda Türk kulübü önünde İtalyan kulübüyle görüşmeler sürüyor.

İKNA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Bir başka İtalyan gazeteci Ale Garotta’nın iddiasına göre ise; Vakıfbank, Gabi Guimaraes’i sözleşme uzatması için ikna etme çalışmalarına devam ediyor.

GABİ’NİN İSTEĞİ 1 MİLYON

Gabi’nin istediği rakam ile Vakıfbank’ın teklifi arasında hala 150-200 bin civarında fark var. Gabi 1 Milyon istiyor.

IMOCO’NUN ISRARI SÜRÜYOR

Öte yandan İtalyan kulübü Imoco Conegliano’nun Gabi ile ilgilenmeye devam ettiği yazıldı.

Imoco başkanlarından Pietro Maschio ise konuyla ilgili olarak; “Henüz sadece Kasım ayındayız. Transfer pazarı hakkında konuşmak düşünülemez” dedi.

HEDEFLERİME ULAŞACAĞIMA İNANIYORUM

Gabi sezon öncesinde yaptığı açıklamada VakıfBank’ta mutlu olduğunu dile getirerek şunları söylemişti: Giovanni Guidetti ile çalışmak benim için çok önemli. VakıfBank’ta 5. sezonum olacak. VakıfBank ve Türkiye benim ikinci evim. 5. sezonumda da hayal ettiğim hedeflere ulaşacağıma inanıyorum. Yaşadığım her şey için VakıfBank’a minnettarım. Bu takıma kaptan olarak katkı sağlamaya devam etmek istiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x