Eski Adalet Bakanı Gül, Yargıtay kararını değerlendirdi: Adalet duygusu için endişe verici

Eski Adalet Bakanı AKP’li Abdulhamit Gül, Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin AYM üyeleriyle ilgili suç duyurusu kararını değerlendirdi. Gül yaptığı paylaşımda, “Yüksek yargı mercileri arasındaki çatışma görüntüsü, hukuk devleti ve mülkün temelinde yer alan adalet duygusu için endişe vericidir” dedi.

AKP Grup Başkanvekili ve eski Adalet Bakanı Gül, Yargıtay’ın AYM üyeleriyle ilgili suç duyurusu kararının ardından sosyal medya hesabından dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Abdulhamit Gül, sosyal medya hesabı platformu X üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Yüksek yargı mercileri arasındaki çatışma görüntüsü, hukuk devleti ve mülkün temelinde yer alan adalet duygusu için endişe vericidir.

Yargı hakemdir, sorunları çözer. Yargı hakem olma vasfını yitirirse, çözümün değil sorun ve çatışmanın kaynağı haline gelir.

Her kurumun kaynağını milletten alan yetki ve fonksiyonunu hukuk çerçevesinde kullanması esastır. Yargı organlarının da ihtilafları derinleştirmeden, anayasal sınırlar içinde kalarak sorun çözmesi milletimizin en tabii beklentisidir.”

TIKLAYIN | Türkiye tarihinde bir ilk: AYM kararına uymayan Yargıtay, Can Atalay hakkında ‘hak ihlali’ kararı veren AYM üyeleri hakkında suç duyurusunda bulundu!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x