Dolmabahçe Sarayı önünde Cumhuriyetin 100. yılı için dalış

Türk Balık Adamlar Spor Kulübü ve Derinlere Saygı Dalış Topluluğu üyesi dalgıçlar, Dolmabahçe Sarayı önünde dalış gerçekleştirdi.

Dalgıçlar, su altında ve üstünde Türk bayrağı ve Atatürk posteri açarak İstiklal Marşı ve Atatürk’ün Gençliğe Hitabe’sini okudu.

Dalış etkinliğine, eski Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen de katıldı.

Tüzmen, “100 yıla gelmiş bir Cumhuriyet artık sürdürülebilir bir cumhuriyettir. Artık, bundan sonrası için endişe duyulmaması gereken bir Cumhuriyettir. Gençlerimizi çok iyi yetiştireceğiz ve böylelikle bizim kurucumuz, devletimizin kurucusu ve Cumhuriyetimizi bize armağan eden Mustafa Kemal Atatürke layık evlatlar olarak yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Derinlere Saygı Dalış Topluluğu Sözcüsü Alp Armutlu da “134 noktada Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılının su altına ve su üstünde kutlanması, bunun gönüllülük esasıyla, vatan ve millet sevdasıyla yapılması son derece önemli. Cumhuriyeti kuranlar bizden çok daha fazla emek verdi. Benim için en özel noktalardan bir tanesi, dalışın hemen başındaki saygı duruşu ve İstiklal Marşı anında iki polis kardeşimiz dalıcı olarak geldi ve burada Türk bayrağı açtı” diye konuştu.

(DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x