Demirtaş: Halkıma ve babama borcumu ödemek için, Kobani davasında savunmama devam edeceğim

Babası Tahir Demirtaş’ı kaybeden eski HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Kobani davası kapsamında yaptığı savunmasına devam edeceğini bildirdi. 

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş, Kobani Davası’nda esasa ilişkin savunmasına geçtiğimiz hafta başlamıştı. Duruşmaya verilen hafta sonu arasında babası vefat eden Demirtaş’ın savunmasına devam edip etmeyeceği merak ediliyordu. Demirtaş’ın savunmaya ara vermeyeceği ve salı günü savunmasına kaldığı yerden devam edeceği öğrenildi.

Gazete Duvar’dan Ceren Bayar’ın haberine göre, savunmasının ilk gününde savunmayı mahkeme heyetine yapmadığını, halka sunduğunu söyleyen Demirtaş’ın, bu sözleri hatırlatarak savunmaya devam etmeyi tercih ettiği belirtildi. Demirtaş’ın “Halkıma ve babama borcumu ödemek için savunmama devam edeceğim” dediği kaydedildi.

Sincan Cezaevi Kampüsü’ndeki duruşma salonunda yarın gerçekleşecek olan duruşmaya Demirtaş Edirne Cezaevi’nden SEGBİS ile bağlanacak.

TIKLAYIN – DEM Parti’den hayatını kaybeden Selahattin Demirtaş’ıın babası Tahir Demirtaş için mesaj: 100 yıllık inkara karşı her daim mücadele etmiştir

TIKLAYIN – Selahattin Demirtaş’ın babası Tahir Demirtaş hayatını kaybetti

TIKLAYIN – Siyasilerden hayatını kaybeden Selahattin Demirtaş’ıın babası Tahir Demirtaş için başsağlığı mesajları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x