Yaprak Dökümü’nün Ali Rıza Bey’i Halil Ergün’den yıllar sonra gelen çarpıcı itiraf! Hayranları duyduklarına inanamadı!

Senaryosu Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu tarafından yazılan, yönetmen koltuğunda Mesude Erarslan’ın oturduğu, başrolde ise Bennu Yıldırımlar, Tolga Karel, Deniz Çakır ve Fahriye Evcen’ın rol aldığı Türk televizyon tarihinin reyting rekortmeni ‘Yaprak Dökümü’ adlı dizide canlandırdığı ‘Ali Rıza Tekin’ karakteriyle adından söz ettiren ünlü oyuncu Halil Ergün sessizliğini bozdu.

Gökay Kalaycıoğlu’nun sunumuyla Haberler.com’un YouTube kanalında yayınlanan Haber Bahane programına konuk olan ünlü oyuncu Halil Ergün, dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Son olarak FOX TV ekranlarında izleyiciyle buluşan ‘Misafir’ adlı dizide rol alan ve bir süredir ekranlardan uzak olan Halil Ergün, gençlik yıllarında siyasi görüşü nedeniyle okuldan atıldığını açıkladı.

“SOLCU OLDUĞUM İÇİN BENİ OKULDAN ATTILAR”

Ünlü oyuncu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Solcu olduğum için beni okuldan attılar. Yaşar Kemal ve Orhan Kemal okuyordum. Genç adamız, heyecanlayız. Ben korkusuz bir çocuktum ve soru sormayı seviyordum. Duyduğum, bildiğimiz kadar bir tarafımız vardı. Ailem yaka paça beni atarak ‘yeter artık senden çektiğimiz’ diyerek ben parayı verip Ankara’ya gönderdiler. Mülkiye’ye giderek siyasi bilimler fakültesine girdim. Fakülte hayatımla birlikte tiyatro kariyerim başladı. Biz ’68 Kuşağı’ olarak barışı, emeği ve bağımsızlığı savunuyorduk”

Yaprak Dökümü ne zaman çekildi? Yaprak Dökümü kaç bölüm sürdü?

Yaprak Dökümü, senaryosu Reşat Nuri Güntekin tarafından yazılan Türk yapımı aile ve dramatik türdeki televizyon dizisidir. Dizinin başlangıcından sonuna kadar yönetmen koltuğunda Mesude Erarslan oturdu. Kanal D’de yayımlanan dizi, 174 bölüm olarak planlandı ve planlandığı gibi 174 bölüm sonunda sona erdi.

YAPRAK DÖKÜMÜ KONUSU

Yaşamını biri erkek olan beş çocuğuna iyi fikirler ve temiz kişilik vermeye adayan “Ali Rıza Bey”, yaşadığı bir olayda haksızlığa göz yumması istenince kaymakamlık görevinden istifa eder. Kızı “Necla” da İstanbul’da üniversite eğitimi kazanınca, ailece İstanbul’a, kendilerine ait eski bir konağa taşınırlar. “Leyla”‘nın üniversiteye hazırlık kursu, “Necla” ve “Ayşe”‘nin ise okul masrafları aileyi sıkıntıya sokar ve “Ali Rıza Bey” yeniden çalışmaya başlar. Yeni işinde de ilkelerinden ödün vermesi istenince yine istifa eder.

Şartlar artık daha zor olduğu için, anne “Hayriye Hanım” eşinin işten çıkma kararını desteklemez ve evde huzursuzluklar başlar. Askerden dönen “Şevket” bir bankada çalışmaya başlayınca Ali Rıza Bey’in yükü hafifler. Ama Şevket gönlünü evli bir kadın; “Ferhunde”‘ye kaptırır ve “Ferhunde” kısa zamanda dizginleri ele alır, evin bütün düzenini değiştirir. Oğuz adlı kişinin de aileye sinsice girmesiyle beraber olaylar yavaş yavaş kötüye gider. Yine “Ferhunde”‘nin bitmek tükenmek bilmeyen oyunları, “Şevket”‘in, karısının isteklerine boyun eğişi, “Leyla” ve “Necla”‘nın davranışları, “Hayriye’nin evi idare edemeyişi aileyi zor duruma düşürür. Ali Rıza Bey tüm olanlara direnmeye çalışsa da ömrünün sonuna dek seyretmeye mahkûm olduğu “Yaprak Dökümü” artık başlamıştır.

YAPRAK DÖKÜMÜ KAÇ YILINDA ÇEKİLDİ?

Yaprak Dökümü’nün ilk bölümü 13 Eylül 2005 tarihinde yayınlandı. Toplam 174 bölüm yayınlanan dizinin final bölümü ise 29 Aralık 2010 tarihinde ekrana geldi. Dizinin sembolü haline gelen ve birçok hüzünlü sahnenin yaşandığı köşk, İstanbul’un en gözde semtlerinden olan Beylerbeyi’nde bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir