Togg, NFT Açık Artırmasını Erteledi! Tepkiler Büyüyor! 

Togg, Twitter üzerinden paylaştığı bir gönderide, NFT açık artırmasını ileri bir tarihe ertelediğini duyurdu. 

Togg tarafından yapılan paylaşımda, Togg akıllı cihazlar için ön sipariş sürecinin, web sitesi ve Trumore mobil uygulaması üzerinden yakın bir tarihte başlayacağı aktarıldı. Bununla birlikte NFT açık artırması da ileri bir tarihe ertelendi. Yerli otomobil markası yaptığı paylaşımın devamında şu ifadelere yer verdi: “NFT açık artırmasıyla satışa sunacağımız 100. Yıl Özel Seri Koleksiyonu’nu öncelikli teslimat kapsamından çıkararak, 29 Ekim 2023 tarihinde kullanıcılarımızla buluşturmaya başlayacağız.” 

Karar Birçok Kişi Tarafından Tepkiyle Karşılandı

Togg, tüm bunlarla birlikte yakın zamanda ön sipariş yöntemlerinden biri olarak duyurulan Yeni Lig yarışmasını da iptal ettiklerini belirtti. 

Mindstone Blockchain Labs CEO’su Tansel Kaya, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: Türkiye’de yapılan kripto varlık satışlarında NFT olsun, token olsun yaygın bir uygulama var: Kafaya göre ilan edilen kuralları değiştirme, vaat edilen token’ları vermeme vs. Bunlar yaşanmasın, siz kafanıza göre iş yapmayın diye akıllı kontrat kullanıyoruz zaten.”

Bunun dışında birçok kullanıcı Twitter ve diğer sosyal medya platformları üzerinden tepkilerini dile getirdi ve isyan etti. Togg’un NFT açık artırmasına katılmak üzere AVAX alan yatırımcılar, Facebook üzerinden grup açarak seslerini duyurmaya çalıştılar. 

Togg daha önce NFT’ler için fiyat tekliflerinin AVAX ile yapılacağını duyurmuştu. Birçok kullanıcı da bu yüzden AVAX’a yatırım yapmıştı. Ancak açıklanan bu son karar ile AVAX değer kaybı yaşadı ve birçok yatırımcı zarara uğradı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir