Bombalı saldırının ardından siyasilerden mesaj: Yan yana duracağız

Meclis’in açılışına saatler kala Ankara’da düzenlenen bombalı saldırının ardından siyasilerden açıklamalar geldi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, iki şüpheliden birinin üzerindeki bombayı patlatarak, diğerinin ise çatışmada öldürüldüğünü, 2 polisin de yaralandığını açıkladı.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, saldırıya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “kararlılık” ve “mücadele” vurgusu yaptı. Kurtulmuş mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bu sabah İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önünde düzenlenen saldırıda yaralanan polislerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Teröristleri ve arkalarındaki güçleri bertaraf etmek için kararlı bir şekilde mücadele eden kahraman güvenlik güçlerimizin ve kurumlarımızın daima yanında olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz. Milletimiz ve devletimiz, hain güçlere fırsat vermeyecek, birlik ve beraberlik içinde mücadelesini sürdürecektir. Milletimize ve memleketimize geçmiş olsun.”

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Kılıç, Ankara’daki terör saldırısını kınadı

KILIÇ: SALDIRILAR AMAÇLARINA ULAŞAMAYACAK

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç, Ankara’daki terör saldırısını lanetleyerek, “Terör saldırıları amaçlarına hiçbir zaman ulaşamayacaktır. Terörün her türlüsüyle etkin mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Kılıç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Terör saldırıları amaçlarına hiçbir zaman ulaşamayacaktır. Terörün her türlüsüyle etkin mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir” açıklaması yaptı.

KILIÇDAROĞLU, BAKAN ALİ YERLİKAYA İLE GÖRÜŞTÜ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da gerçekleştirilen terör saldırısı nedeniyle, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’yı telefonla aradı. Terör saldırısı ve yaralı güvenlik güçlerinin sağlık durumu hakkında bilgi alan CHP lideri Kılıçdaroğlu, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Saldırıya ilişkin sosyal medya hesabından da açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Ankara’da meydana gelen hain terör saldırısında yaralanan emniyet mensuplarımıza acil şifalar diliyorum. Terör bir insanlık suçudur. Kimden ve nereden gelirse gelsin ülke olarak hep beraber mücadele edeceğiz, hain emellere asla fırsat vermeyeceğiz! Geçmiş olsun Türkiye’m” dedi.

DEVLET BAHÇELİ: MUVAFFAK OLAMAYACAKLAR

“Bugün sabah Emniyet Genel Müdürlüğümüzü doğrudan hedef alan bombalı terör saldırısını lanetliyorum. Bu hain eylemin failleri olan iki teröristten birisinin kendisini patlattığı, diğerinin de etkisiz hale getirildiği anlaşılmıştır. TBMM’nin yeni yasama yılının açılış gününde teröristlerin alçak ve kanlı teşebbüsleri çok şükür berhava edilmiştir.
Türkiye Cumhuriyeti devleti toplumsal huzur ve güvenliği sağlama hususunda tavizsizdir. Terör örgütleri ve arkasındaki destekçileri ne yaparlarsa yapsınlar asla emellerine muvaffak olamayacaklardır. Bilinsin ki terörün kökü milli birlik ve dayanışma ruhuyla kazınacaktır. Emniyet Genel Müdürlüğü önünde yaralanan kahraman polislerimize acil şifa temennilerimle birlikte, Türk polis teşkilatına, aziz milletimize ve ülkemize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

AKŞENER: BÜYÜK ÜZÜNTÜYLE ÖĞRENDİM

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medya hesabından “Ankara Kızılay’da meydana gelen terör saldırısını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Saldırıyı etkisiz hâle getiren kahraman polislerimize yürekten teşekkür ediyor, yaralı polislerimize acil şifalar diliyorum. Rabbim milletimize tekrarını yaşatmasın…” mesajı paylaştı.

KARAMOLLAOĞLU: TÜM YÖNLERİYLR AYDINLATILMASINI DİLİYORUM

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, saldırının tüm yönleriyle aydınlatılmasını istediği açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “İçişleri Bakanlığı’na yönelik gerçekleştirilen terör saldırısının faillerini kınıyorum. Gazi Meclisimizin açılacağı günde gerçekleştirilen bu saldırının tüm yönleriyle aydınlatılmasını diliyor, yaralanan emniyet mensuplarımıza ve milletimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

DAVUTOĞLU: LANETLİYORUM

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da saldırının ardından sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında “Teröre lanet olsun. Ankara’da İçişleri Bakanlığımıza yönelik terör saldırısını lanetliyorum. Saldırıda yaralanan kahraman güvenlik güçlerimize acil şifalar diliyorum. Rabbim ülkemizi, milletimizi her türlü beladan muhafaza eylesin” dedi.

BABACAN: YAN YANA DURACAĞIZ

Sosyal medya hesabından saldırıyı kınayan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan şu mesajı paylaştı:

“Emniyet Genel Müdürlüğü önünde gerçekleşen terör saldırısını şiddetle kınıyorum. Yaralanan emniyet mensuplarımıza acil şifalar diliyorum. Teröre ve şiddete karşı milletçe yan yana duracağız ve her zaman mücadele edeceğiz.”

İMAMOĞLU’NDAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Yerlikaya’nın açıklamasının ardından sosyal medya hesabından geçmiş olsun mesajı paylaşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da “Emniyet Teşkilatımıza geçmiş olsun. Teröre hiçbir zaman boyun eğmeyeceğiz” dedi.

MANSUR YAVAŞ’TAN AÇIKLAMA

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Kızılay’da hain teröristlerin düzenlediği patlamada yaralanan emniyet memurlarımıza acil şifalar diliyorum. İçişleri Bakanlığımız ve Sn. Ali Yerlikaya başta olmak üzere hepimize geçmiş olsun” notunu paylaştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x