Binance Delist Etti: Bu Altcoin Tarihi Diplere Gitti!

Dev kripto para borsası Binance’in ABD kolu Binance US,  yaptığı son duyuru ile beraber yatırımcıların dikkatini çekti. Popüler borsa, altcoin projesi Helium (HNT)’un 21 Mart’ta delist edileceğini duyurdu! Delist haberinin ardından altcoin’in fiyatı çakıldı! İşte detaylar…

Binance US, popüler altcoin Helium (HNT) için delist duyurusunda bulundu

Kripto para yatırımcıların dikkatini çeken en önemli olaylardan biri de bildiğiniz üzere delist haberleri. Dev kripto para borsası Binance’in ABD kolu Binance US, yaptığı son duyurularla beraber popüler altcoin Helium (HNT)’u delist edeceğini duyurdu. 21 Mart’ta gerçekleşmesi planlanan delist işleminin duyurulmasının ardından popüler altcoin HNT, yüzde 20 değer kaybederek çakıldı. Geçtiğimiz günlerde yapılan duyuru, Helium’un Solana blockchain’ine geçmesinden hemen önce geldi. Helium yatırımcıları ise Twitter üzerinden tepkilerini aktardı.

Helium ağı, düşük güçlü kablosuz cihazların birbirleriyle iletişim kurmasını sağlayan, merkezi olmayan, blockchain’le çalışan bir ağ olarak karşımıza çıkıyor. Kripto para projeleri tarafından desteklenen hizmetleri sayesinde ağa katılan kullanıcılar, ödüllere sahip olabilirler. Kullanıcılar ödülleri etkin noktalar kablosuz kapsama alanı sağladığında, bunu doğruladığında ve ağ üzerinden veri aktardığında kazanır.

“Helium’un Solana’ya geçişi sektör için bir ilk!”

Bir diğer yandan delist haberinin ardından Helium Foundation, konu hakkında yorumlarda bulunarak, “Helium Foundation, Binance US’ın geçişten önce bu eylemi gerçekleştirmeye karar vermesi nedeniyle hayal kırıklığına uğrasa da, onların tutumlarını anlıyoruz.” sözlerini aktardı. Bununla beraber önde gelen vakıf, Helium’un Solana’ya geçişi hakkında yorumlarda bulunarak şu sözleri söyledi:

“Helium’un Solana’ya geçişi son derece önemli ve sektör için bir ilk! Ethereum’un Proof-of-Work’ten Proof-of-Stake’e geçişiyle aynı önem seviyesinde.”

Bununla beraber vakıf tarafından yapılan duyuruya göre yapılan geçiş planı, aynı şekilde ilerleyecek. Veriler, Solana platformuna geçişin 27 Mart’ta gerçekleşeceğini gösteriyor. Bununla beraber hareket, projenin benimsemedeki ilk üstel büyümesinin yavaşlaması, önemli ortaklıklar ve kazanç miktarı hakkında yalan söylemekle suçlanmasından hemen sonra geldi. Helium kurucusu Amir Haleem, konu hakkında projenin belirtilen kuruluşlarla herhangi bir ticari ilişkisi olmadığını aktarıyor.

Popüler altcoin Helium (HNT), her ne kadar Binance US üzerinden delist edilse de uluslararası Binance borsasında işlemlerine ve listelenmeye devam edecek.

Helium (HNT) fiyat durumu

Popüler altcoin projesi Helium (HNT), uzun bir süredir yatırımcıların gözdesinde bulunuyor. Gelen son delist haberleriyle beraber altcoin HNT, son 24 saat içerisinde yüzde 20’nin üzerinde değer kaybetti. Anlık olarak proje, 2 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri ise 278 milyon dolar seviyesinde bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir